HABERLER
Anasayfa / Haberler / Bizden Haberler / Hidrolik Beton Kesim

Hidrolik Beton Kesim

Hidrolik Kesim, daha çok betonarme perdelerdeki kesme işlerinde kullanılan bir yöntemdir. Özel dizayn edilmiş bir rayın üzerinde hareket eden kesici üniteye bağlı testerenin hareketinden yararlanılır.

Hidrolik kesimle başka bir ifade ile beton kesme yöntemi ile 60 cm'ye kadar dikeyde ve yatayda beton kesme işleri yapılabilir. (kapı - pencere açılımı, parapet kesimi gibi) Her türlü donatılı betonda düzgün ve pürüzsüz kesme gerçekleştirilebilir.  Ray nereye monta edilmiş ise raya paralel olarak kesme işini yapar. Perde döşeme, kiriş kolon vb. betonarme elemanları üzerinde sıkça kullanılmaktadır. En önemli avantajları vibrasyon (titreşim) olmadığından geriye kalan betonarmede çatlaklar oluşmaz.

Uyulama Alanları

·         Sokak ve caddenin bir kısmı satıha zarar vermeden değiştirilmesi, çevresindeki yapıya zarar vermeden takviye betonun kesilmesi.

·         Meskun binalarda, bina sakinlerine rahatsızlık vermeden önemli yapısal değişiklikle yapılması.

·         Geleneksel imha yöntemleri yerine köprü ve binaların kontrollü yıkımlarının tedbirli parçalara ayırmada.

 

BETON KESİM İŞLEMLERİ

 

Beton kesim işi değişik yöntemler ile yapılabilmektedir. Genellikle Hidrolik makineler kullanılmaktadır. Makineler ile 60 cm kalınlığı olan betonlar bile kesilebilmektedir. Kütlesel ve büyük kesimlerde ise elektrikli ve hidrolik makineler kullanılmaktadır. Kapı, pencere yapmak gibi işlemler için kesilen beton işlemi pürüzsüz ve düzgün yapılmalıdır.

Beton Kesim Hizmetimiz 

Her türlü donatılı betonda düzgün ve pürüzsüz kesme işlemimiz uzman personellerimiz tarafından yapılmaktadır. Beton kesme işleminde makine ve yöntem kullanımı keşif yapıldıktan sonra belirlenmektedir. Uzman ekibimiz ihtiyacınız olan makine ve teçhizatı belirlemekte ona göre işlem yapmaktadır. Bu işlemde kullanılan diğer bir teknik elmaslı tel kesmedir. Elmaslı tel kesme makineleri büyük alan kesimlerinde sıkça kullanılmaktadır ve daha güvenlidir. Kesilecek bölgeye önce karot makinesi ile delik açılır daha sonra tel delikten geçirilip kesme işlemine başlanır. İşlemeler yapılırken güvenlik tedbirlerini üst düzeyde tutmaktayız. 

Hangi teknik kullanılırsa kullanılsın en önemli olay pürüzsüz ve düzgün bir kesim sağlamaktır. Özellikle pencere kapı açımında estetik ön plandadır. Beton kesme işlemi ağır ve tehlikeli işleri kapsamaktadır. Bu sebeple çalışanlarımız eğitimli, tecrübeli, teknik eğitim almış ve iş güvenliği konusuna dikkat eden personellerden oluşmaktadır. Kesme işleminde kullandığımız makineler su ile kullanılmaktadır. Etrafın çamur ve su olacağı göz önüne alınmalıdır. Makineler 380 V elektrik ile çalışmaktadır.

 

·         Kapı, pencere açma ve genişletme

·         Boşluk genişletme, kolon kesme

·         Keserek duvar yıkımı, tavan ve taban açma

·         Kiriş kesme, yol ve asfalt kesilmesi

·         İhtiyaç duyulan kesim hizmetleriniz güvenlik ve sağlık göz önünde bulundurularak en uygun şekilde tarafımızca yapılmaktadı

 

ARA KONUM E-POSTA